Yeni Koronavirüs Hastalığı (Covid-19) Önlemleri Diploma İşlemleri Hakkında

Ülkemizdeki Yeni Koronavirüs Hastalığı (Covid-19) kaynaklı salgından korunmak ve salgının yayılımını önlemek için alınan tedbirler kapsamında Öğrenci İşleri Daire Başkanlığınca yürütülen Diploma / Kayıp Diploma teslim işlemleri geçici olarak durdurulmuştur. Mezun öğrencilerimiz e- Devlet Kapısı  uygulamasından mezuniyet belgesi alabilirler.

****

NEW CORONAVIRUS DISEASE (COVID-19) MEASURES ABOUT DIPLOMA PROCEDURES

Erasmus+ Yararlanıcıları Öğrencilerimiz Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) Duyurusu

Değerli Erasmus+ Yararlanıcıları Öğrencilerimiz,

Sizle iki önemli duyuruyu paylaşıyoruz. Duyuruları dikkatle takip etmeniz ve bizimle iletişim halinde olmanızı rica ederiz.Acil durumlar için iletişim whatsapp numarası: +905309700799.

Ülkemizde Kovid-19 virüsü ile mücadele kapsamında alınan önlemler doğrultusunda, Erasmus+ Programından yararlanan vatandaşlarımızdan gelen sorular üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur.

Erasmus+ Öğrencileri Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) Duyurusu

Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) hastalığı ile ilgili yurtdışında eğitimine devam eden öğrencilerle ilgili YÖK, Ulusal Ajans ve Üniversiteler arasında yoğun bir mail trafiği yaşanmaktadır. Şu ana kadar tarafımıza ulaşan e-maillerden yola çıkarak aşağıda durumu özetlemeye çalışacağız.

Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) 14 Gün Kuralı Hk.

Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19)'na karşı gerekli koruma ve kontrol önlemlerinin alınması amacıyla Sağlık Bakanlığından gelen bilgilendirmeler doğrultusunda Rektörlüğümüzce önlemler alınmıştır. Alınan önlemler çerçevesinde; yurt dışında olup yurda dönen tüm akademik/idari personel ve öğrencilerimiz, dönüş tarihinden itibaren 14 gün süre ile idari izinli sayılacaklardır. İlgili kişilerin pasaportlarının giriş damgası olan sayfasını aşağıdaki e-posta adreslerine göndermeleri gerekmektedir.

2020 PROJE DÖNEMİ ERASMUS+ ÖĞRENİM VE STAJ HAREKETLİLİĞİ - YABANCI DİL SINAV SONUÇLARI

2020 Proje Dönemi Erasmus Öğrenim ve Staj Hareketliliği Yabancı Dil Sınav Sonuçları için TIKLAYINIZ. 

Öğrencilerin sınav sonuçlarına itiraz etmeleri için son tarih 18.03.2020, Çarşamba saat 17:00’dır. İlgili itiraz dilekçe ile ULUSLARARASI İLİŞKİLER BİRİMİ’ne teslim edilmelidir.

[ÖNEMLİ DUYURU]:Covid-19 Duyurusu

Değerli İKÜ Öğrencileri ve Akademik/İdari Personelleri,

Covid-19'un (yeni tip koronavirüs) Türkiye'de tespit edilen ilk vakasının duyurulmasının ardından alınan tedbirler kapsamında Rektörlük Makamı Onayı ile, Üniversitemizdeki bütün etkinlikler (sempozyum, konferans, konser, Erasmus vb.) bugünden itibaren ikinci bir duyuruya kadar iptal edilmiştir.

Saygılarımızla,
Uluslararası İlişkiler Birimi

Uluslararası Öğrenci 2020-2021 Akademik Yılı Başvuruları

İstanbul Kültür Üniversitesi 2019-2020 akademik yılı bahar dönemi uluslararası öğrenci lisansüstü başvuruları yob@iku.edu.tr adresi üzerinden aşağıdaki belgelerin göderilmesi ile yapılacaktır.

  • Lisans Mezuniyet Belgesi
  • Lisans Transkripti
  • Pasaport
     

İstanbul Kültür Üniversitesi 2020-2021 lisans başvuruları 15 Şubat 2020 tarihinde başlayacaktır.