İKÜYÖS 2020 Uluslararası Öğrenci Bursluluk Sınavı Hk.

Değerli Öğrenciler,

İKÜYÖS 2020 Uluslararası Öğrenci Bursluluk Sınavı 21 Haziran 2020 tarihinde saat 11:00’de (Türkiye yerel saati ile) Üniversitemiz Uzaktan Eğitim sistemi olan İKÜCATS üzerinden Adobeconnect programı kullanılarak gerçekleştirilecektir. 

İKÜCATS üzerinden sınavı gerçekleştirirken eş zamanlı olarak bilgisayarınıza yükleyeceğiniz Adobeconnect programı üzerinden kamera ve ses sistemi açılarak girdiğiniz sanal sınıftaki gözetmen tarafından hem kimlik kontrolleriniz yapılacak hem de görünteleneceksiniz.

Erasmus Öğrenim Hareketliliği Yerleştirme Sonuçları (2020-2021)

Değerli Erasmus Öğrencisi Olmaya Hak Kazanmış Öğrencimiz,

Erasmus Dil Yeterlilik Sınavı ve başvuru sırasındaki not ortalamalarınıza göre Erasmus puanlarınız (%50 Erasmus Dil Sınavı + %50 Genel Not Ortalaması) hesaplanmıştır.

Erasmus Öğrenim Hareketliliğine başvuran öğrenciler arasından Erasmus İngilizce Dil Yeterlilik Sınavından 60 puan ve üzeri alan öğrenciler ile başvuru sırasında not ortalamaları 4.00 üzerinden 2.20 ve üzeri olan öğrencilerin Erasmus puanları hesaplanmış ve ilan edilmiştir.

ERASMUS ÖĞRENİM VE STAJ HAREKETLİLİĞİ WEBINARI

Erasmus Öğrenim ve Staj Hareketliliğine katılmaya hak kazanan öğrencilerimiz için 21 ve 22 Nisan 2020 tarihlerinde 17:00-18:00 arası Türkçe dilinde webinar düzenlenecektir. 24 Nisan’da da webinar aynı saat aralığında İngilizce olarak gerçekleştirilecektir. Erasmus puanlarına göre Erasmus öğrencisi olmaya hak kazanmış öğrencilerimizin webinara katılması önemle rica olunur.
Webinara katılım için e-mail adresinizebir link gelecektir. Linki tıkladığınızda CATS içindeki webinara doğrudan yönlendirileceksiniz.

Uluslararası İlişkiler Birimi

Yeni Koronavirüs Hastalığı (Covid-19) Önlemleri Diploma İşlemleri Hakkında

Ülkemizdeki Yeni Koronavirüs Hastalığı (Covid-19) kaynaklı salgından korunmak ve salgının yayılımını önlemek için alınan tedbirler kapsamında Öğrenci İşleri Daire Başkanlığınca yürütülen Diploma / Kayıp Diploma teslim işlemleri geçici olarak durdurulmuştur. Mezun öğrencilerimiz e- Devlet Kapısı  uygulamasından mezuniyet belgesi alabilirler.

****

NEW CORONAVIRUS DISEASE (COVID-19) MEASURES ABOUT DIPLOMA PROCEDURES