2019-2020 Dönemi Konsorsiyum Staj Hareketliliğine Hak Kazanmış, Pandemi Nedeniyle Hareketlilik Gerçekleştirememiş Öğrenciler

6 Mart 2020 tarihinde yapılan duyuru ile Avrupa Staj Konsorsiyumu Staj Hareketliliği Programına başvuran öğrenciler Erasmus puanlarına göre sıralanmış ve ilk 6 öğrenciye 2 aylık süre için hibe desteği sağlanacağı açıklanmıştır. 

Öğrenci ve Personel Hareketliliği (KA107) Projesi Başvuru Sonuçları

T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi 2020 yılı Teklif Çağrısı Döneminde Erasmus+ Ana Eylem 1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği - Ortak Ülkeler ile Yükseköğretimde Öğrenci ve Personel Hareketliliği (KA107) projesine başvurmuş, proje başvurusu başarılı bulunmuş ve başvuruda bulunmuş olan Vakıf Üniversiteleri arasında en fazla hibelendirilen 2. Üniversite olarak 200.265,00 Euro hibe almaya hak kazanmıştır.

İKÜYÖS 2020 Uluslararası Öğrenci Bursluluk Sınavı Hk.

Değerli Öğrenciler,

İKÜYÖS 2020 Uluslararası Öğrenci Bursluluk Sınavı 21 Haziran 2020 tarihinde saat 11:00’de (Türkiye yerel saati ile) Üniversitemiz Uzaktan Eğitim sistemi olan İKÜCATS üzerinden Adobeconnect programı kullanılarak gerçekleştirilecektir. 

İKÜCATS üzerinden sınavı gerçekleştirirken eş zamanlı olarak bilgisayarınıza yükleyeceğiniz Adobeconnect programı üzerinden kamera ve ses sistemi açılarak girdiğiniz sanal sınıftaki gözetmen tarafından hem kimlik kontrolleriniz yapılacak hem de görünteleneceksiniz.

Erasmus Öğrenim Hareketliliği Yerleştirme Sonuçları (2020-2021)

Değerli Erasmus Öğrencisi Olmaya Hak Kazanmış Öğrencimiz,

Erasmus Dil Yeterlilik Sınavı ve başvuru sırasındaki not ortalamalarınıza göre Erasmus puanlarınız (%50 Erasmus Dil Sınavı + %50 Genel Not Ortalaması) hesaplanmıştır.

Erasmus Öğrenim Hareketliliğine başvuran öğrenciler arasından Erasmus İngilizce Dil Yeterlilik Sınavından 60 puan ve üzeri alan öğrenciler ile başvuru sırasında not ortalamaları 4.00 üzerinden 2.20 ve üzeri olan öğrencilerin Erasmus puanları hesaplanmış ve ilan edilmiştir.