İKÜ Uluslararası Gün 2019

İstanbul Kültür Üniversitesi’nin uluslararası öğrencilerine kültürlerini tanıtma fırsatı sunmak için geleneksel olarak düzenlediği “Uluslararası Gün” bu yıl 26 Nisan Cuma günü Ataköy yerleşkesi arka bahçesinde gerçekleştirildi. Etkinlikte; Afganistan, Pakistan, Irak, Ürdün, Filistin, Lübnan, Bangladeş, Kazakistan, Türkmenistan, Kırgızistan, Nijerya, Fas, Yemen, Suudi Arabistan, Mısır, Libya ve Suriye olmak üzere 17 ülke stant açtı.

ERASMUS+ STAJ HAREKETLİLİĞİ KABUL MEKTUBU TESLİMİ TARİHLERİ UZATILDI !!!

Nihai liste ERASMUS+ STAJ HAREKETLİLİĞİ ile katılacağınız firma veya üniversitelerden almanız zorunlu olan "Kabul Mektubu" belgelerinizi getirdikten sonra tekrar düzenlenecektir ve hibe alabilecek öğrenci sayısı bu liste ile belirlenecektir. 

Kabul mektubu son getirme tarihi 13 Mayıs 2019 tarihine uzatılmıştır. Staj hareketliliğine katılacağınız tarihler için iletişimde olduğunuz firmalar veya üniversitelerdeki yetkili kişi tarafından bu belgenin doldurulup, imzalı ve mühürlü (kaşe) halinin tarafımıza iletilmesi gerekmektedir. 

2019-2020 Erasmus+ Staj Hareketliliği Yabancı Dil Yeterlilik Sınav Sonuçları

Değerli Staj Hareketliliğine Katılacak Öğrencilerimiz,

14 Mart 2018 tarihinde katılmış olduğunuz İngilizce Yeterlilik Sınavı, 20 Mart 2019 tarihinde katılmış olduğunuz Erasmus İngilizce Telafi Sınav ve        İspanyolca, Almanca, Fransızca Sonuçlarına göre Erasmus puanlarınız (%50 Erasmus Dil Sınavı + %50 Genel Not Ortalaması) hesaplanmıştır.

Asya ve Pasifik Uluslararası Eğitim Birliği Fuarı (APAIE)

İstanbul Kültür Üniversitesi, Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da 25-29 Mart 2019 tarihlerinde düzenlenen Asya ve Pasifik Uluslararası Eğitim Birliği (APAIE) Fuarı’na katıldı. Dünyanın dört bir yanından yaklaşık 2000 üniversitenin katıldığı fuarda gerçekleşen toplantılar neticesinde uluslararasılaşma çalışmalarımıza hız kazandırarak öğrencilerimize ve personelimize yeni ufuklar kazanma fırsatı sunan uluslararası iş birliği anlaşmalarımıza yeni üniversiteler eklendi.

2019-2020 Akademik Yılı Öğrenim Hareketliliği Erasmus Puan Sonuçları

14 Mart 2018 tarihinde katılmış olduğunuz İngilizce Yeterlilik Sınavı, 20 Mart 2019 tarihinde katılmış olduğunuz Erasmus İngilizce Telafi Sınav ve İspanyolca, Almanca, Fransızca Sonuçlarına göre Erasmus puanlarınız (%50 Erasmus Dil Sınavı + %50 Genel Not Ortalaması) hesaplanmıştır. Son iki yıl içerisinde katılmış olduğunuz sınav sonuçları ve daha önce gerçekleştirmiş olduğunuz hareketliliklerde hesaplanarak Erasmus puanlarınız hesaplanmıştır.