Erasmus Öğrenim Hareketliliğine Başvuru Sonuçları (2020-2021)

Değerli Erasmus Öğrenim Hareketliliğine Başvurmuş Olan Öğrencilerimiz,

Erasmus Dil Yeterlilik Sınavı ve başvuru sırasındaki not ortalamalarınıza göre Erasmus puanlarınız (%50 Erasmus Dil Sınavı + %50 Genel Not Ortalaması) hesaplanmıştır.
 

Öğrenim Hareketliliği Erasmus+ Puan Sonuçları  


Erasmus Öğrenim Hareketliliğine başvuran öğrenciler arasından Erasmus İngilizce Dil Yeterlilik Sınavından 60 puan ve üzeri alan öğrenciler ile başvuru sırasında not ortalamaları 4.00 üzerinden 2.20 ve üzeri olan öğrencilerin Erasmus puanları hesaplanmış ve ilan edilmiştir.

Listede olan öğrencilerimizin bilgileri partner Üniversitelere yerleştirmelerin yapılabilmesi için Fakülte ve Bölüm Erasmus Koordinatörlüklerine iletilmiştir.
Yerleştirme, Erasmus öğrencisi olmaya hak kazanmış öğrencimizin ilgili Fakülte ve Bölüm Koordinatörü tarafından Bölümün anlaşması bulunan partner üniversitemize işlenmesi durumudur.
Yerleştirme sonuçları 20-24 Nisan haftası arasında ilan edilecek ve partner Üniversitelere isimleriniz ve iletişim bilgileriniz gönderilmeye başlanacaktır. Bundan sonraki süreçte;

1.İlgili Fakülte ve Bölüm Koordinatörünüz tarafından yerleştirememiş olabilirsiniz. Bunun sebebi seçtiğiniz partner üniversitenin kontenjanın yeterli olmayıp sizden önceki öğrencilerin yerleştirilmesi veya seçtiğiniz partner üniversitenin dil yeterliliğini karşılayamıyor olmanız olabilir. Bu gibi konular için ilan edildikten sonra Bölüm Koordinatörlüğünüzle iletişime geçebilirsiniz.
2.Partner Üniversite size bir link gönderip kendi çevrimiçi (online) başvuru formunu doldurmanızı ve bununla birlikte farklı belgeleri göndermenizi talep edebilir.
3.Erasmus öğrencisi olmaya hak kazananan öğrencilerin maalesef tümü hibe almaya hak kazanamayacaktır. Ağustos ayında hibelerin Üniversitemize ulaşması sonrası listedeki hangi öğrencilerin hibelendirilebileceği ile ilgili duyuru yapılacaktır.
4.Üniversitemiz Değişim Programları İlke ve Esasları çerçevesinde daha fazla öğrencimizi hibeden yararlandırabilmek için 2 dönem gitme tercihi yapılmış olsa dahi hibe almaya hak kazanan tüm öğrencilerimiz 1 dönem(4 ay) olarak hibelendirilecektir. 2 dönemliğine gitmiş veya bir dönem iken uzatma yapmış ikinci dönemlerini hibesiz olarak partner Üniversitede öğrenime devam eden öğrenciler ile bahar döneminde hibesiz olarak öğrenime devam eden öğrenciler için hibe talepleri Mayıs 2021 de değerlendirilebilecektir.

Tüm yukarıda belirtilen konular ve sizde oluşan sorunları gidermek adına 21 ve 22 Nisan 2020 tarihlerinde bir webinar yapılacaktır (17:00-18:00 arası). 24 Nisan tarihinde ise aynı tarihte İngilizce olarak gerleştirilecektir. Webinara, size e-mail ve mesaj olarak gelecek linki tıklayarak CATS sistemi üzerinden katılabilir, sunumlarımızı izleyebilir ve sorularınızı sorabilirsiniz.  

Ayrıca Uluslararası İlişkiler Birimi (International Office) CATS üzerinden sanal banko olarak da hizmetlerini sürdürmektedir. Sohbet odasına mesajlarınızı bırakabilir veya yine sanal bankodaki mesaj merkezi üzerinden Birimimizi seçip mesajınızı bize iletebilirsiniz.
erasmus@iku.edu.tr adresinden e-mail olarak veya 0530 9700799 nolu whatsapp numarasından da bize ulaşabilir sorularınızı yönlendirebilirsiniz.


Sağlıklı günlerde buluşmak dileğiyle,

Uluslararası İlişkiler Birimi