2023 PROJE DÖNEMİ ERASMUS+ KA131 ÖĞRENİM HAREKETLİLİĞİ HİBE SONUÇLARI

***Türkiye ile Avrupa Komisyonu arasında yıllık imzalanan katkı anlaşmasının imza süreci devam etmektedir. Bu itibarla, ilan edilen hibe tutarları geçici nitelikte olup, imza sürecinin tamamlanmasını müteakip değişiklik gösterebilir. Katkı anlaşmasına ilişkin resmi prosedürlerde yaşanabilecek gecikmelerden veya hibe tutarlarında daha sonra meydana gelebilecek değişiklikler ile maddi ve manevi kayıplardan Avrupa Komisyonu, Türkiye Ulusal Ajansı ve T.C İstanbul Kültür Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Birimi sorumlu tutulamaz.

2023 Proje Dönemi, Erasmus+ KA131 Öğrenim Hareketliliği Hibe Sonuçlarına ulaşmak için tıklayınız.

  • Üniversitemize tahsis edilen hibeden maksimum miktarda öğrencimizi faydalandırabilmek adına tek bir akademik dönem hareketliliğe katılacak öğrencilerimiz maksimum 4 AY, iki akademik dönem (1 yıl) hareketliliğe katılacak öğrencilerimiz ise maksimum 8 AY üzerinden hibelendirilecektir.
  • Hakkından feragat etmek isteyen öğrencilerimizin en geç 08.08.2023 tarihine kadar feragat dilekçelerini Uluslararası İlişkiler Birimi’ne teslim etmeleri gerekmektedir. 08.08.2023 tarihinden sonra feragat eden öğrencilerimizin bir sonraki Erasmus başvurularında 10 puan kesinti uygulanacaktır.

(!) Vize işlemleri için hibe/teyit yazısına ihtiyaç duyan katılımcılarımızın partner üniversiteden alınan Kabul Mektubu belgesi birlikte Uluslararası İlişkiler Birimi’ne mail yolu ile talepte bulunulması gerekmektedir.

BUNDAN SONRAKİ SÜREÇTE:

  • Vizesini alan öğrencilerimizin hareketliliklerine başlamadan önce gidiş belgelerini exchangeprogram.iku.edu.tr adresinde yer alan “Belgeler” kısmına PDF formatında yüklemeleri ve buraya tıklayarak Uluslararası İlişkiler Birimi’nden randevu aldıktan sonra hibe sözleşmesini imzalamaya gelmesi gerekmektedir. Gidiş Belgeleri aşağıdaki gibidir;

             (i)      Kabul Mektubu
             (ii)     Öğrenim Anlaşması (Before Mobility)
                      Öğrenim Anlaşmasının tüm imzalarının tamamlanmış olması gerekmektedir.
             (iii)    Seyahat Sağlık Sigortası
             (iv)    Pasaport Fotokopisi
             (v)     Vize Fotokopisi
             (vi)    İş Bankası Euro Hesap Cüzdanı Fotokopisi

 

NOT: Hibe sözleşmesi imzalamadan hareketliliğini gerçekleştiren katılımcıların hareketlilikleri Erasmus kapsamında değerlendirilmeyecektir.

  • Hibe ödemeleri iki taksitte yapılır. Öngörülen toplam tutarın %80’i faaliyet öncesi Hibe Sözleşmesinin imzalanmasının ardından maksimum 30 gün içerisinde ödenir. Faaliyet sonrası toplam hakkediş miktarı katılım sertifikası ve (gerekirse)  pasaport giriş - çıkışları göz önüne alınarak yeniden hesaplanır ve ilk ödeme ile arasındaki fark ikinci taksit olarak ödenir.

Uluslararası İlişkiler Birimi


Son Güncelleme Tarihi: Sa, 07/25/2023 - 11:05