İKÜYÖS 2019

İstanbul Kültür Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Bursluluk Sınavı 27 Nisan 2019 tarihinde saat 10.00’da Ataköy Yerleşkemizde yapılacaktır. Sınava katılmak isteyen aday öğrencilerimizin başvuru işlemini gerçekleştirmeden önce İKÜYÖS Kılavuzu'nu dikkatlice okumaları gerekmektedir.

İKÜYÖS 2019 Kılavuzunu

İKÜYÖSBaşvuru için ,

  • Pasaportunuzun taranmış halini,
  • Sınav ücreti olan 100 TL veya 30 $'ın ödendiğine dair dekontunuzun taranmış halini,
  • Yüzünüzün açık ve cepheden son altı ay içerisinde çekilmiş bir adet fotoğrafınızın taranmış halini,
  • Ulaşılabilir cep telefonu numaranızı
  • Üniversitemizde tercih etmek istediğiniz bölümlerden en fazla üç tanesinin isimlerini sıralı bir şekilde yazılmış halini, e-mail olarak yob@iku.edu.tr adresine göndermeniz gerekir.

Sınav ile İlgili Genel Bilgiler,

  • Sınav, Temel Öğrenme Becerileri (Genel Yetenek, Matematik ve Geometri) sorularından oluşacaktır.
  • Sınav 80 sorudan oluşmaktadır.
  • Sınav süresi 90 dakikadır (1.5 saat).
  • Bu sınav puanlanırken, doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı ham puanınız olcaktır. ( Dört yanlış bir doğruyu götürecektir.)

Bilgi ve sorularınız için; yob@iku.edu.tr

Yurt içinden (Türkiye'den) sınava başvuracak adaylar, sınav ücretini (100 TL) sınava başvurma süresi içinde “İş Bankası Bakırköy Ticari Şubesi 1396 Şube Kodu- 19712 Hesap No/ Iban: TR41 0006 4000 0011 3960 0197 12” numaralı hesaba yatıracaklardır. Adayların, sınav ücretini yatırırken adını, soyadını, bu sınavın açık adını (İKÜYÖS) ile kaç TL sınav ücreti yatıracaklarını belirtmeleri gereklidir. Sınav ücreti yatırılmadan başvuru tamamlanamaz.

Yurtdışından sınava başvuracak adaylar sınav ücreti olarak “İş Bankası Bakırköy Ticari Şubesi 1396 Şube Kodu- 14299 Hesap No/ Iban: TR72 0006 4000 0021 3960 0142 99/ Swift: ISBKTRIS” numaralı hesaba 30 ABD Doları (bankanın masraf olarak aldığı miktar hariç) yatıracaklardır. Bankanın masraf olarak alacağı para bu miktarın dışında hesaplanmalıdır. Türkiye dışında bu ücreti yatıranlar banka çekini (teleks veya havale kâğıdı ve benzeri kabul edilmez), sınav ücretini yatırdığına dair belge olarak kullanırlar. Türkiye dışından sınav ücreti, Türkiye dışındaki muhabir bir banka ve uluslararası işlem yapan bankalar aracılığı ile gönderilmelidir. Adayların gönderdikleri paralar transfer edildikten ve hesaba aktarıldıktan sonra yatırılmış sayılır. Başvurma ve sınav ücreti için özel çek, zarf içinde para, posta çeki ve benzeri kesinlikle gönderilmemelidir.

Sınavımızda sizlere şimdiden başarılar dileriz.

Uluslararası İlişkiler Birimi