Europass: "Göster Kendini Yakala Hayalini"

Ulusal Europass Merkezi tarafından Europass web tabanlı araçların uygulanması ile ilgili faaliyetleri teşvik ve koordine etmek, ulus ötesi öğrenme hareketliliği ve kariyer yönetimi için rehberlik sunan servisler hakkında bilgi vermek, ulusal web bağlantılarını içerecek şekilde mevcut öğrenme fırsatları, yeterlilikler ve tanınma prosedürleri hakkında bilgi vermek ve bireylerde Europass farkındalığını ve görünürlüğünü güçlendirmek amacıyla çalışalar yürütüldüğü ve bu çalışmalar kapsamında bireylerin ihtiyaç duyacağı bilgilere www.europass.gov.tr adresinde yer verildiği belirtilmektedir.

2019-2020 AKADEMİK YILI ERASMUS+ VE İKÜ DÜNYA BAŞVURULARI BAŞLIYOR…

2019-2020 Akademik yılı Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği, Erasmus+ Staj hareketliliği ve İKÜ Dünya Programlarının başvuruları 04.02.2019 tarihinde başlayacak. Son Başvuru tarihi 01.03.2019’dur.

Başvurular SAP Orion Sistemi üzerinden 01.03.2019 tarihi saat 23:59’a kadar açık kalacak. Başvuru süresinde uzatma olmayacağından başvurularınızı son güne bırakmamanızı öneririz.

Avrupa Staj Konsorsiyumu İngilizce Yeterlilik Sınavı

Avrupa Staj Konsorsiyumu kapsamında Euro-intern.org sitesi üzerinden başvurularını gerçekleştirmiş öğrencilerimiz için 5 Aralık 2018 Çarşamba tarihinde İstanbul Kültür Üniversitesi Şirinevler Yerleşkesi’nde 405-406-407-408 ve 308 no’lu dersliklerde 13.30-16.30 saatleri arasında İngilizce yeterlilik sınavı yapılacaktır. Sınavla ilgili detaylı bilgi başvuru yapmış öğrencilere e-mail olarak duyurulacaktır.

Open Call For Proposals - International La Salle Summer Academy 2019

Değerli Akademisyenlerimiz,

İKÜ Dünya programı çerçevesindeki partner üniversitelerimizden Universidad de La Salle (Kolombiya), yaz öğretimi kapsamında düzenlediği “Citizenship,Citizenry and Ethics” temalı 2 haftalık ders verme etkinliği için çağrıya çıkmıştır. Ders verme hareketliliği ile ilgili detaylı bilgiye (konaklama, ulaşım, ders süresi ve ödemeler) aşağıdaki duyurudan erişebilirsiniz.

Saygılarımızla,
Uluslararası İlişkiler Birimi 


*************************

2018-2019 Akademik Yılı 2018 Proje Dönemi Erasmus+ Personel Hareketliliği Başvuru Sonuçları

2018-2019 Akademik yılında Erasmus+ Personel Hareketliliklerine katılmak üzere başvuran öğretim elemanı ve idari personeline ait başvuruların değerlendirilmesi 12 Kasım 2018 tarihinde Komisyon üyeleri tarafından yapılmış, ve İKÜ Rektörlüğünden alınan onay doğrultusunda başvuruların sonuçları açıklanmıştır.

2018-2019 Avrupa Staj Konsorsiyumu Kapsamında Erasmus Staj Hareketliği Başvuruları Uzatıldı

2018-2019 Avrupa Staj Konsorsiyumu kapsamında Erasmus Staj Hareketlilikleri için başvurular 01/12/2018 tarihine kadar uzatılmıştır. Başvuru  sayfası için tıklayınız(http://www.euro-intern.org/).

Erasmus Staj Hareketliliği için minimum süre 2 ay olup, öğrencilerin lisans, yükseklisans ve doktora öğrenimleri süresince 12’şer ay Erasmus Öğrenci Hareketliliklerinden faydalanma hakları bulunmaktadır. İlgili hareketliliklerin tamamlanması gereken son tarih ise 31 Mayıs 2020'dir. 

"ESN Kultur"

İKÜ Erasmus Kulübü, Şubat 2018’de şube olmak için başvurduğu uluslararası tanınırlığı olan Erasmus Student Network (ESN) organizasyonunun 26-28 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen “Ulusal Platformu”na katıldı.

Erasmus Kulübümüz, yapılan sunumlar neticesinde ESN Türkiye’nin bir şubesi olmaya hak kazanarak “ESN Kultur” adı altında faaliyet göstermeye devam edecek.

Erasmus+ ve Dünya Değişimi Tanıtım Seminerleri Gerçekleştirildi

İKÜ Uluslararası İlişkiler Birimi, 15-19 Ekim tarihleri arasında Erasmus+, İKÜ Dünya ve Staj Hareketliği programlarının bilgilendirme seminerlerini gerçekleştirdi.

Tüm yerleşkelerimizde yapılan seminerler ile öğrencilerimize değişim programları hakkında detaylı bilgi verilerek, değişim faaliyetinde bulunacak öğrencilerin sayısının arttırılması planlandı.